Održana konferencija Conservatism and Capitalism

U organizaciji Instituta za političke studije održana je jednodnevna međunarodna konferencija pod naslovom “Conservatism and Capitalism”.

Konferencija je bila podeljena u dva panela. U prvom panelu pod nazivom Conservatism and Capitalism: Theoretical relationship uvodnu reč je dao prof. Glejden Papin sa Univerziteta Dalas (SAD), da bi potom usledila izlaganja dr. Dejvida Engelsa sa Instituta Zahodni (Poljska), Andreasa M. Ramera iz Centra za istoriju političke ekonomije Djuk univerziteta (SAD), i dr. Aleksandra Novakovića naučnog saradnika Instituta za političke studije.

Drugi panel pod nazivom Conservatism and Capitalism: Historical Connections je otvorio dr. Zoltan Peto sa Nacionalnog univerziteta za javnu upravu (Mađarska), da bi potom usledila izlaganja dr. Dušana Dostanić, naučnog saradnika IPS-a, kao i dr. Marka Pejkovića, naučnog saradnika IPS-a. Završno izlaganje je održao Aron Copf saradnik magazina Komentar (Mađarska).

Slike sa konferencije možete pogledati ovde.

U pripremi je i audio snimak konferencije.