Izaberi jezik:

OBAVEŠTENJE O ODRŽAVANJU NAUČNE KONFERENCIJE ,,PERSPEKTIVE POLITIČKIH NAUKA U SAVREMENOM DRUŠTVU”

Institut za političke studije ima čast da Vas pozove na prvu konfrerenciju mladih istraživača ,,Perspektive političkih nauka u savremenom društvu” koja će se održati 08. i 09. decembra 2022. godine, sa početkom u 10 časova, u prostorijama Instituta za političke studije (Dobrinjska 11, 5. sprat) u Beogradu.

Detaljnu agendu možete preuzeti OVDE.

Konferencija će okupiti 25 istraživača koji se bave naučno-istraživačkim radom u naučnim institutima ili na fakultetima Univerziteta u Beogradu, a koji će u okviru pet panela diskutovati o sledećim temama:

Uloga javne uprave i javne administracije u Republici Srbiji u dostupnosti podataka

Izbori u Republici Srbiji 2022. godine

Kriza u Ukrajini i međunarodni odnosi u Evropi

Savremeni izazovi i perspektive socijalnog rada i socijalne politike u Republici Srbiji

Sistemske definicije prošlosti i njihove posledice po savremeni politički život