О часопису

Непосредно по оснивању Института за политичке студије у Београду, јануара 1968. године, покренута је и едиција „Политичке свеске”, у циљу афиримисања политичке теорије и праксе у тадашњем друштву.

Традиција овог часописа настављена је средином деведесетих година прошлог века, када је часопис обновљен у форми годишњака, у којем су објављивани научни радови, тј. резултати истраживачког рада на пројектима Института за политичке студије.

Најзад, 2002. године, Институт је поново покренуо нову серију политичких свески, овај пут под називом „Политичка ревија”, и то у намери да се нашој стручној, академској, али и широј јавности редовно предочавају сазнања из области политикологије, политичке социологије и антропологије, новије политичке историје, комуникологије, као и примењених истраживања јавног мњења – практично из свих оних области које утемељују политичку науку на почетку 21. века.

Часопис излази четири пута годишње.

Издавач: Институт за политичке студије

ЕТИЧКИ КОДЕКС ЧАСОПИСА ДОСТУПАН ЈЕ ОВДЕ.

УРЕЂИВАЧКА ПОЛИТИКА ЧАСОПИСА ДОСТУПНА ЈЕ ОВДЕ.

Пријави се за билтен